12.01.2010 r. Zespół „EGO” z Publicznego Gimnazjum w Komarowie –Osadzie będzie reprezentował gminę podczas 10 Spotkań z Kolędą i Jasełkami – Zamość 2010.

Uczniowie przedstawili widowisko pt. „Walka piekła z niebem” i wygrali 12 Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbył się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie – Osadzie.

W konkursie wzięło udział 7 zespołów z całej gminy, w sumie 140 osób. Jurorzy drugie miejsce przyznali Zespołowi „Klucz” z Publicznego Gimnazjum w Zubowicach za przedstawienie „Nie ma Europy bez Boga”, a trzecią nagrodę otrzymał Zespół ze Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, który wystawił widowisko „Dzieci z pokłonem u żłóbka”.

Spotkania z Kolędą i Jasełkami odbędą się w sobotę 16 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Młodzi ludzie z gminy Komarów – Osada śpiewają też Kolędy Różnych Narodów.
W 10 edycji tego Konkursu w etapie powiatowym gminę będą reprezentować 2 zespoły. W kategorii klas IV-VI – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, którzy podczas eliminacji gminnych zaśpiewali między innymi „ Rożdestwienskoie czuda” w języku rosyjskim oraz Zespól ECHO” z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie, który wykonał kolędę w języku ukraińskim pt.„Po wsiom switu”.

W konkursie wzięło udział 50 osób. Etap powiatowy odbędzie się w czwartek 14 stycznia w Zamojskim Domu Kultury.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

 

Skip to content