9.11.2009 r. Sprzedał co miał, by założyć fundację, która będzie nagradzać ludzi zasłużonych dla Komarowa. Dzięki prof.Romanowi Trześniowskiemu od 1987 roku około 60 osób, organizacji, klubów i zespołów otrzymało już tytuły „Człowieka Roku Gminy Komarów” i nagrody pieniężne.

Kandydatów zgłaszają mieszkańcy, instytucje, organizacje czy sołectwa. O tym, kto w danym roku otrzymuje to wyróżnienie decyduje kapituła, w której są m.in.: proboszcz miejscowej parafii, wójt gminy i dyrektor szkoły. Jej członkowie właśnie ogłosili tegoroczną listę laureatów. Są to: Katarzyna Portka oraz  członkowie Komitetu Utworzenia Kaplicy w Kraczewie i Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie – Osadzie.

Katarzyna Portka to była uczennica Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, piłkarka ręczna i kulomiotka, która odnosiła sukcesy nie tylko na zawodach gminnych, ale również powiatowych i wojewódzkich. Teraz promuje gminę jako sztangistka Znicza Biłgoraj.

Irena Urban, Maria Gorzkiewicz, Krzysztof Wiatrzyk, Edwin Wronka i Andrzej Sendecki poświęcili swój czas i wykorzystali umiejętności, by w Kraczewie powstała kaplica. Dzięki ich zaangażowaniu w realizację pomysłu włączyli się inni mieszkańcy a w maju tego roku pierwszy raz w historii miejscowości odwiedził ją Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Wacław Depo.

Doceniając szczególną wartość krwi dla ratowania życia ludzkiego zarząd fundacji przyznał też wyróżnienie Klubowi Honorowych Dawców Krwi, którego członkowie oddali ponad 50 litrów krwi, uczestniczą w akcjach ratowniczych, a swoja postawą – jak stwierdzono w uzasadnieniu – „promują szlachetne i głęboko humanitarne postawy”.

Uroczyste wręczenie tytułów i nagród odbędzie się tradycyjnie podczas obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content